اطلاعات عمومی خودرو

زمان مناسب تعویض روغن موتور بی ام و

انتخاب روغن موتور مناسب برای خودروی BMW شما، نقشی حیاتی در حفظ سلامت و عملکرد بهینه آن ایفا می‌کند. یکی از مهمترین مواردی که در این مورد نباید از آن غافل شوید اطلاع از زمان مناسب تعویض روغن موتور بی ام و می باشد. در این مطلب، به بررسی تمام نکات کلیدی در خصوص روغن موتور BMW  پرداخته و سعی کرده ایم هر آنچه که نیاز است شما در این رابطه بدانید را برایتان به عنوان کنیم.

انواع روغن موتور BMW

روغن موتورهای موجود در بازار که برای این مدل خودرو لوکس و گران قیمت مناسب باشد در سه دسته روغن موتورهای تمام سنتیک، نیمه سنتتیک و معدنی تقسیم بندی شده اند.

روغن های نوع اول از بهترین نوع روغن پایه و مواد افزودنی با کیفیت بالا ساخته می‌شوند و برای موتورهای BMW با تکنولوژی بالا ایده‌آل هستند. اما روغن های دسته دوم  ترکیبی از روغن‌های پایه سنتتیک و معدنی هستند و برای موتورهای BMW با کارکرد بالا مناسب می‌باشند.

روغن‌های معدنی که دسته سوم هستند از ارزان‌ترین نوع روغن‌ها هستند و برای موتورهای BMW قدیمی‌تر با کارکرد پایین مناسب می‌باشند.

پس با این اوصاف شما دوستان دارنده خودرو بی ام و، باید با توجه به مدل خودرو خود اقدام به انتخاب و خرید مناسبترین روغن موتور از میان سه دسته معرفی شده کنید.

نکات مهم در انتخاب روغن موتور بی ام و

آنچه که در هنگام خرید روغن مناسب برای خودروهای bmw باید توجه کنید چند نکته بسیار مهم می باشد که اولین مورد آن ویسکوزیته روغنی است که قصد خرید آنرا دارید. ویسکوزیته مناسب روغن موتور، با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع رانندگی شما باید انتخاب شود.

 روغن موتور مورد نظر شما باید با استانداردهای بی ام و و مشخصات فنی موتور خودروی شما مطابقت داشته باشد. پس با توجه به این موارد سعی کنید از برندهای معتبر و شناخته شده برای خرید روغن موتور BMW خود استفاده کنید.

روغن موتور بی ام و

انتخاب روغن موتور بی ام و

بهترین زمان برای تعویض کردن روغن موتور بی ام و

به طور کلی باید بگوییم که، زمان مناسب تعویض روغن موتور بی ام و به عوامل مختلفی بستگی دارد، که با توجه به آنها به راحتی و در مناسبترین زمان می توانید برای تعویض کردن روغن موتور بی ام و که از جمله خودروهای لوکس و گران قیمت می باشد اقدام کنید.

اولین مورد در نظر داشتن مدل و سال ساخت خودرو شما می باشد. به طور کلی، بی ام و برای مدل‌های جدیدتر خود فواصل تعویض روغن طولانی‌تری را توصیه می‌کند. برای مثال، مدل‌های جدیدتر ممکن است هر 15,000 کیلومتر یا 12 ماه یکبار نیاز به تعویض روغن داشته باشند، در حالی که مدل‌های قدیمی‌تر ممکن است به تعویض روغن هر 5,000 کیلومتر یا 6 ماه یکبار نیاز داشته باشند.

نکته مهم بعدی نوع روغن موتوری است که شما برای این خودرو از آن استفاده می کنید. این مهم را به خاطر داشته باشید که استفاده از روغن‌ موتور با کیفیت بالاتر می‌توانند فواصل تعویض طولانی‌تری داشته باشند.

شرایط رانندگی را نیز از جمله عواملی است که می تواند بر زمان مناسب تعویض روغن موتور بی ام و تاثیر بگذارد. اگر در شرایط سخت رانندگی می‌کنید، مانند رانندگی در ترافیک سنگین یا در آب و هوای گرم یا سرد، ممکن است نیاز به تعویض روغن موتور خود زودتر از موعد توصیه شده داشته باشید.

وضعیت موتور خودرو bmw که از استفاده می کنید هم در زمان مناسب برای تعویض روغن موتور بی تاثیر نیست. اگر موتور خودرو شما دچار مشکل است، ممکن است نیاز به تعویض روغن موتور خود زودتر از موعد توصیه شده داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که بهترین راه برای تعیین زمان مناسب تعویض روغن موتور بی ام و، مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو یا وب سایت بی ام و است. در این منابع، فواصل تعویض روغن توصیه شده برای مدل خاص شما ذکر شده است.

علائم نشان دنده فرا رسیدن زمان تعویض روغن موتور bmw

در پاراگراف قبل برایتان عواملی را شرح داده ایم که در تعویض به موقع روغن موتور بی ام و تاثیر بسیار زیادی دارند. اما، شاید خیلی از شما دوستان چندان آگاهی نسبت به عوامل عنوان شده نداشته باشید و به دنبال راه های ساده تری هستید تا در مناسبترین زمان برای تعویض روغن موتور بی ام و اقدام کنید.

خب، علاوه بر مواردی که قبل تر به آنها اشاره کرده ایم، با توجه به علائم نیز به راحتی متوجه زمان تعویض روغن موتور خودرو بی ام و خواهید شد.

 •  روشن شدن چراغ چک موتور
 •  کاهش قدرت موتور
 • افزایش مصرف سوخت
 •  صدای غیرعادی موتور
 • دود آبی یا سفید از اگزوز
زمان تعویض کردن روغن موتور بی ام و

تعویض کردن روغن موتور بی ام و

چه روغن موتوری برای BMW توصیه می شود؟

حتما برای خیلی از شما دوستان دارنده خودرو بی ام و، جای شوال است که اصلا با توجه به اهمیت نگهداری صحیح از این خودرو لوکس و گران قیمت بهتر است از چه روغن موتوری برای آن استفاده کنیم؟

خب، باید بدانید که با توجه به اطلاعات در دسترسی روغن موتور BMW 5W03 یکی از گزینه های پیشنهادی ما به شما دوستان عزیز است. زیرا که این نوع روغن موتور یک روغن موتور کارخانه ای است و تقریبا می توان با اطمینان گفت: برای تمام موتورهای بی ام و روغن مناسبی می باشد.

فقط، یادآوری می کنیم که اگر شما دارنده خودرو BMW Diesel هستید و یا اینکه موتور خودرو شما جزء یکی از موتورهای M3/M5/M6 می باشد بهتر است که از روغن موتور BMW 5W03  استفاده کنید.

این مدل روغن موتور تنها روغن موتوری است که برای موتورهای توربو N20 N54 N55 BMW، از جمله موتور S55 در 2015+ F80 M3/F82 M4 تأیید شده است.

مزایای تعویض به موقع روغن موتور بی ام و

تعویض به موقع روغن موتور بی ام و مزایای متعددی برای خودرو شما به ارمغان می‌آورد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنم:

 • افزایش طول عمر موتور: روغن موتور با روانکاری قطعات متحرک موتور، از اصطکاک و سایش آن‌ها جلوگیری می‌کند. تعویض به موقع روغن، از آلودگی و فرسودگی روغن جلوگیری کرده و به حفظ سلامت موتور و افزایش طول عمر آن کمک می‌کند.
 • کاهش مصرف سوخت: روغن موتور با کیفیت و تمیز، اصطکاک داخلی موتور را کاهش می‌دهد و به این ترتیب، به راندمان ‌و بهینه‌سازی مصرف سوخت کمک می‌کند.
 • بهبود عملکرد موتور: روغن موتور با حفظ دمای مناسب موتور و روانکاری قطعات، به عملکرد صحیح و بهینه موتور کمک می‌کند.
 • جلوگیری از رسوب و لجن: روغن موتور با کیفیت، از ایجاد رسوب و لجن در موتور جلوگیری می‌کند. این امر به حفظ سلامت موتور و افزایش طول عمر آن کمک می‌کند.
 • کاهش آلایندگی: روغن موتور با کیفیت، آلایندگی‌های خروجی از اگزوز را کاهش می‌دهد.
 • حفظ سلامت سیستم‌های دیگر: روغن موتور می‌تواند به سلامت سیستم‌های دیگر خودرو مانند سیستم خنک‌کننده و سیستم توربوشارژر نیز کمک کند.
 • کاهش هزینه‌های تعمیرات: تعویض به موقع روغن موتور، از بروز مشکلات و خرابی‌های موتور جلوگیری کرده و به این ترتیب، از هزینه‌های تعمیرات سنگین می‌کاهد.
تعویض به موقع روغن موتور بی ام و

مزایای تعویض به موقع روغن موتور بی ام و

در نهایت اینکه

برای اینکه از زمان مناسب تعویض روغن موتور بی ام و اطلاع بدست آورید بهتر آن است که در دفترچه راهنمای خودرو، به فواصل زمانی پیشنهادی برای تعویض روغن موتور توجه داشته باشید. همچنین به هشدارهای داشبورد خودرو توجه کنید. برخی از خودروهای بی ام و به سیستم هشدار تعویض روغن مجهز هستند.

سوالات مربوط به زمان مناسب تعویض روغن موتور بی ام و

1 تعویض به موقع روغن موتور بی ام و چه مزایایی دارد؟

کاهش صدا و لرزش موتور، بهبود شتاب و قدرت موتور، افزایش راندمان سیستم تهویه مطبوع و جلوگیری از یخ زدگی روغن در زمستان.

2چه روغن موتوری برای BMW توصیه می شود؟

روغن موتور BMW 5W03 یکی از گزینه های پیشنهادی ما به شما دوستان عزیز است. زیرا که این نوع روغن موتور یک روغن موتور کارخانه ای است و تقریبا می توان با اطمینان گفت: برای تمام موتورهای بی ام و روغن مناسبی می باشد.

3حجم روغن موتورbmw چقدر است؟

اکثر موتورها بسته به اندازه موتور بین 5 تا 8 لیتر روغن نیاز دارند.

Source link

1 دیدگاه در “زمان مناسب تعویض روغن موتور بی ام و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *