کابل ترمز خودرو چیست

کابل ترمز خودرو چیست

تاریخ انتشار: نظرات: 0


سیم ترمز چیست و کجا قرار دارد؟

به طور کلی برای اینکه هر دو چرخ عقب هم زمان عمل کند، دو طرح وجود دارد که بررسی آن می تواند هدف اصلی سیم ترمز را مشخص سازد. در یک طرح یک سیم به اهرم وصل می شود. کشیدن این بخش سبب می شود که یک قطعه T شکل وارد حرکت لولایی شود و دو سیم متصل به اهرم چرخ های عقب در یک زمان به حرکت درآید.

طرح دیگر به این صورت است که وقتی اهرم دیسک ترمز کشیده می شود دو سیم نیز کشیده می شود و هر سیم ترمز دستی یک چرخ عقب را فعال می سازد. در هر صورت بریدن سیم ترمز یکی از مشکلات مهم در تعمیرات خودرو محسوب شده که توسط تیم حرفه ای تون آپ 110 به طور دقیق پیگیری می شود.

سیم ترمز و بریدن آن

ترمزهای مکانیکی در کل اولین نمونه های تعبیه شده در خودروها هستند. اگر دقت کرده باشید در سیستم ترمز نیروی پای راننده از طریق پدال ترمز، به یک کابل واسط منتقل می شود. سپس کابل نیروی وارده را به کفشک های ترمز منتقل می سازد.

کفشک های ترمز در حقیقت همان لنت ترمز هستند. اما تفاوتی که وجود دارد اینکه به جای ایجاد اصطکاک با دیسک داخل یک محفظه کاسه ای شکل قرار داد و با سطح داخلی کاسه ایجاد اصطکاک می کند. این سیستم تا حد زیادی ساده است اما به مرور زمان منسوخ شدهاست. یکی از ایرادات این سیستم احتمال پارگی سیم ترمز است که در خدمات ترمز سبب می شود که سیستم ترمز به کل از کار افتد.

سیم ترمز دستی

می دانیم که ترمز دستی اصولاً سمت راست راننده و پشت دنده قرار دارد. وقتی بالا کشیده می شود، سیم ترمز دستی عمل می کند و با فشار شاسی روی دسته سیم ترمز دستی آزاد می شود.

دلایل ترمز بریدن

در خدمات ترمز مهم ترین و شاید تنها هدف، این است که ترمز دقیقاً در زمان مخصوص خود عمل نماید. این موضوع به دقت توسط تیم حرفه ای تون آپ 110 ارزیابی می شود.

در بین قطعات و لوازم یدکی خودرو ارزیابی دقیق موقعیت ترمز، به خصوص سیم ترمز بسیار مهم است. اما مهمتر اینکه می بایست نحوه عملکرد ترمز به خوبی برای فرد مشخص باشد. موضوع از این قرار است که پدال ترمز به پیستون ها متصل بوده و پیستون هم به ترمز.

ترمز با استفاده از نیروی اصطکاک سبب می شود که خودرو متوقف شود. این موضوع یعنی بحث روغن ترمزها کاملاً متفاوت از روغن موتور هستند و باید دائماً برای نرم کار کردن روغن کاری شوند. در ترمزهای جلویی اصطکاک سبب می شود که کالیپر و ترمز و لنت ترمز متوقف شود. در ترمزهای عقب نیز اصطکاک بر روی کاسه ها و همینطور کفشک ها تاثیر می گذارد.

در اینجاست که سیم ترمز دچار خوردگی و پارگی خواهد شد. در چنین شرایطی در ابتدا نیاز است که چربی یا روغن در ترمزها ارزیابی شود. در واقع چربی و روغن در ترمزها باعث می شود که نقص در عملکرد ترمز صورت بگیرد. در صورتی که روغن نشتی داشته باشد علامت خراب بودن یک واشر است.

زمانی که ترمزها بیش از حد داغ شوند در فلز دیسک یا کاسه ترمز یک سری نقاط سخت به وجود آمده که مشهور به نقاط داغ هستند. این بخش ها در مقابل اصطکاک کفشک های ترمز و لنت ها مقاومت دارند. کفشک ها و لنت ها چیزی برای گرفتن ندارند و اصطکاکی هم وجود نخواهد داشت. در نهایت نیروی ترمز از دست می رود و احتمال فرسودگی سیم ترمز نیز وجود دارد.

ترمزها جیغ می کشند!

اصطلاحی که در بین افراد تعمیرکار بسیار شنیده می شود. این موضوع نشانگر این است که لنت ترمز ضخامت خود را از دست می دهند. در زمانی که ترمز صدای سایش مانند ایجاد نماید، دیسک در حال ساییده شدن با لنت است. هزینه تعمیر این خرابی از تعویض لنت نیز بیشتر است، و باید قبل از هر اتفاقی دقت لازم صورت بگیرد.

آسان وی، فروش اینترنتی کابل ترمز انواع خودرو

شرکت آسان وی فروشنده اینترنتی کابل ترمز انواع خودروهای داخلی و خارجی می باشد که تمامی قطعات با کیفیت و قیمت رقابتی تقدیم حضور مشتریان و همکاران گرامی میکند.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با کارشناسان آسان وی در تماس باشید.

02136870484

02166343067

09376561965

02161965

شما میتوانید ازطریق لینک زیرکابل ترمز انواع خودرو ها را مشاهده و خریداری نمایید.

https://asanway./kabletormoz